HAKKIMIZDA

2A Tohumculuk Ltd. Şti. 2014 yılında, Türkiye tohumculuk sektöründe uzun yıllar aktif olarak çalışmanın birikimi ve tecrübesiyle kurulmuştur. Yaşı henüz gençolsa da,şirketimizin en büyük mücadelesi, Türkiye tohumculuk sektöründe örnek olmaktır.

İnsanoğlu için yaşamın temel kaynağını oluşturan tarımsal üretim, günümüzde önemli sorunlarla yüz yüzedir. Hızla artan dünya nüfusu, her geçen gün daha çok besine ihtiyaç duymaktadır. Nüfustaki artışa karşılık, ekim alanlarının genişleme ihtimali olmadığı gibi, günden güne azalma tehlikesi ile karşı karşıyadır.

Halihazırda tarımsal üretimi artırmanın tek yolu birim alandan daha çok ürün alınması, yani verimin arttırılmasıdır.İçinde bulunduğumuz yüzyılda, tarımda bir numaralı hedef; istenilen üretim artışını gerçekleştirmektir. İstenilen verim düzeyine ulaşmak ise yalnızca, sürdürülebilir tarım yöntemlerinin ve kalıcı çözümlerin uygulanması ile mümkün olabilir.

2A Tohumculuk,pazarın en genç ve en dinamik kuruluşlarından biri olmanın verdiği sorumlulukla, vizyonunu "tarımsal üretimde sürekliliğe ilişkin ilkeleri destekleyen ürünler ve hizmetler sunarak karlı bir şekilde büyümek" olarak belirlemiştir.

Biz 2A Tohumculuk olarak; tohumluğun tarımsal üretimin birinci materyali olduğu gerçeğini iyi biliyoruz. Bu yüzden tohumluklarımızın yetiştirilmesinde ve işlenerek üretime sunulmasında titizlikle hareket ediyoruz. Üretimin ilk aşamasından son aşamasına; toprak işlemeden bitki korumaya, koruyucu ilaçlamadan kullandığımız ambalajlara kadar her adımımızda, çevreyi ve doğal kaynakları korumaya özen gösteriyoruz.

2A Tohumculuk garantisi ile üreticilerimize sunduğumuz ANDİNO ve LG 59 buğday tohumlarımız ile birlikte, 2 sıralı ROCIO arpa çeşidimizin tohumluk üretiminin her aşamasını titizlikle takip ediyor ve tohumluklarımızı modern teknoloji ile donattığımız tesislerimizde titizlikle işleyerek üretime sunuyoruz. Özenle yetiştirdiğimiz tohumluklarımızda, tüm dünyada en çok kabul gören, etkinliği kanıtlanmış, lider firmaların tohum ilaçlarını kullanıyoruz.

Tohumculuk sektöründe kendi deneyimlerimizin yanı sıra; gerek yabancı, gerek yerli olmak üzere sektörün en eski ve tecrübeli tohumculuk firmalarıyla, üniversitelerle, önder çiftçilerimizle, daha iyisi için çalışan herkesle iletişim halinde, elele hareket ediyoruz.

Ve hiç unutmuyoruz; Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz.

Saygılarımızla..
2A Tohumculuk Ltd. Şti.